Курс “Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху”

Курс розроблено відповідно до вимог чинного законодавства та стандартів. Він має на меті підвищення рівня знань та навичок медичних працівників у сфері медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

22/02/2022 — 24/02/2022 Онлайн

Про курс

Медичний працівник, що проводить щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів. Пунктом 1.8 спільного наказу МОЗ України та МВС України від 31.01.2013 №65/80 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» зазначено, що щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» (далі – медичні працівники). 

Проходження періодичного підвищення кваліфікації цими працівниками передбачено наказами Міністерства охорони здоров’я України від 07.09.1993 № 198 «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою», та від 22.07.93 N 166 «Про підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) на курсах інформації та стажування». 

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» встановлено, що державному контролю підлягають  усі  транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб’єктів  господарювання (далі – транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. У ході планових та позапланових перевірок перевіряється виконання вимог щодо проведення перед- та післярейсового медичного огляду водіїв.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом».

Отже, необхідність оволодіння медичними працівниками, які обслуговують транспортні підприємства, навичками проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів є очевидною, оскільки вимагає від таких медичних працівників знань, умінь та навичок, пов’язаних зі специфікою діяльності суб’єктів господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, обстеження на предмет  перебування водія у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Крім того, професійна діяльність таких медичних працівників підпадає під перевірки як Міністерства охорони здоров’я України, ліцензіара на провадження медичної практики, так і Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, ліцензіара на провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів  автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт».

 

За результатами успішного проходження курсу кожен учасник отримає Свідоцтво про проходження інформаційно-тематичного семінару, особистий штамп медичного працівника та Методичний посібник.

 

Кому підійде?

Медичні працівники, які мають бажання проводити передрейсові та післярейсові огляди водіїв

Медичні працівники, які мають бажання проводити передрейсові та післярейсові огляди водіїв

Тривалість

3
дні
20
годин

Програма

 • День 1 - 22.02.2022 з 10:00 до 17:00 22.02.2022

  Лекція №1.

  Вступ. Юридичні аспекти діяльності медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові (післярейсові) медичні огляди водіїв транспортних засобів. Організація та концепція наркологічної допомоги населенню України.  (1год.)

  Лекція №2.

  Фармакологічні  особливості дії алкоголю і наркотиків на організм людини.  (1год.)

  Лекція №3.

  Вплив алкоголю і наркотиків на професійні навички і ефективність праці.(1год.)

  Лекція №4.

   Хронічний алкоголізм і наркоманія. Клініка і особливості різних ступенів алкогольного і наркотичного сп’яніння. Клініка і особливості сп’яніння внаслідок дії інших одурманюючих речовин. Токсикоманія. (2год.)

  Лекція №5.

  Методи первинної профілактики вживання алкоголю і наркотиків. Основні методи визначення алкоголю і наркотичних речовин в організмі людини.  (2год.)

   

 • День 2 - 23.02.2022 з 10.00 до 18.00 23.02.2022
 • День 3 - 24.02.2022 з 10:00 до 15:00 24.02.2022

Спікери

Папіровий Юрій
Папіровий Юрій

Папіровий Юрій Миколайович – голова Всеукраїнської громадської організації “Громадський комітет транспортної безпеки”.

 

Виберіть формат участі

Загальний пакет участі

✔️ Вартість курса 2500 грн. (20 годин)
✔️ За результатами успішного проходження курсу кожен учасник отримає Свідоцтво про проходження інформаційно-тематичного семінару, особистий штамп медичного працівника та Методичний посібник.

Щось цікаве

Безоплатно
Введення в управління проектами
Ціна:  Безкоштовно
Деталі та реєстрація
Безоплатно
Вебінар - Міжнародна доставка для бізнесу
Ціна:  Безкоштовно
Деталі та реєстрація